کربوکسی تراپی برای پوست:

دی اکسید کربن گازی است که امروزه جهت انجام جوانسازی و شادابی پوست و صورت در روش کربوکسی تراپی برای پوست استفاده می‌شود. روش درمان به وسیله تزریق گاز کربن دی اکسید به درون پوست را کربوکسی تراپی می‌نامند. این روش برای رفع چین و چروک پوست و حتی رفع ترک پوست استفاده می‌شود. گاز کربن دی اکسید در این نوع درمان کاملاً بدون ضرر و غیر آمبولیک است. انجام کربوکسی تراپی کاملاً بدون خطر است و عارضه ای ندارد و افراد بدون دلهره می‌توانند از ویژگی‌های این درمان استفاده کنند. از این پروسیجر جهت شادابی، ترمیم، بازسازی و جوانسازی پوست صورت می‌گیرد و می‌تواند برای اندام‌های مختلف بدن استفاده شود.

کربوکسی تراپی یا تزریق گاز کربن دی اکسید (CO2) چیست؟

تزریق گاز کربن دی اکسید تحت نظر متخصص و با ابزار ویژه برای کمک به جوانسازی پوست را در اصطلاح علمی کربوکسی تراپی می‌نامند. تزریق دی اکسید کربن در زیر پوست (به صورت سطحی) باعث کلاژن سازی در پوست می‌شود.

جهت عمل تزریق گاز کربن دی اکسید از دستگاه تزریق کربوکسی بهره گرفته می‌شود. این دستگاه کوچک است و در سر آن سوزن خاصی وجود دارد که عمل تزریق گاز به لایه‌های زیرپوستی توسط آن انجام می‌شود. دستگاه کربوکسی به کپسول گاز متصل است و همانند پمپ تزریق کار می‌کند. سوزن گفته شده را به داخل بافت چربی زیر پوست وارد کرده و بدون هیچ‌گونه خونریزی توسط آن، گاز کربن دی اکسید وارد بدن و بافت می‌شود.

از کربوکسی تراپی برای چه موارد استفاده می‌شود:

این روش عملیات بازسازی پوست می‌تواند برای موارد مختلفی مانند رفع چین و چروک‌های چشم، رفع سیاهی چشم، رفع ترک‌های ناحیه گردن و دست، رفع ترک‌های پوستی حاملگی، رفع ترک‌های پوستی ناشی از تغییر وزن در بدن و … هر کدام از این موارد دارای میزان تزریق و روش تزریق مشخصی است که توسط پزشک تعیین می‌شود. به عبارتی برای هر کدام از موارد ذکر شده میزان نرخ تزریق، دمای تزریق، حجم تزریق، سرعت تزریق و حتی سوزن مورد استفاده در تزریق می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هر کدام از این موارد دارای طول درمان و دوران ریکاوری متفاوتی است.

کربوکسی تراپی چشم همواره نیاز به دقت زیادی دارد و باید توسط پزشک متخصص انجام شود. اگر میزان فشار گاز و نرخ آن به درستی رعایت نشود، ممکن است باعث آسیب به چشم و حتی کوری شود.

مزایا و عوارض :

تزریق گاز دی اکسید کربن برای از بین بردن سلولیت بسیار مؤثر است. باعث صاف شدن پوست می‌شود و حتی می‌تواند زخم‌های بدن را ترمیم کند و اثر به وجود آمده از آن‌ها بر روی پوست را از بین ببرد.

برای این پروسیجر عوارض جانبی مطرح نشده است، اگر توسط پزشک متخصص انجام شود و فرد دارای بیماری خاصی نباشد بهترین نتیجه بدون عوارض جانبی حاصل می‌شود. برخی از مشکلات مانند قرمزی یا افزایش حرارت بدن بعد از عمل نیز به سرعت از بین می‌رود و حالت طبیعی به خود می‌گیرد.

اقدامات بعد از انجام کربوکسی تراپی چیست؟

بعد از اینکه کربوکسی تراپی انجام شد تا چند ساعت اولیه بعد از عمل باید از نفوذ آب و رطوبت به بدن جلوگیری شود و همچنین فرد تا حدود 4 الی 5 ساعت از استحمام و استخر رفتن خود داری کند.

تماس با شرکت آمیتیس کلینیک زیبایی آمیتیساینستاگرام آمیتیسفروشگاه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× تماس با ما - Contact us