فیلر بر پایه کلسیم هیدروکسی آپاتایت

در این مقاله می خواهیم به بررسی فیلر بر پایه کلسیم هیدروکسی آپاتایت بپردازیم. فیلرهای بافت نرم به‌عنوان یکی از روش‌های غیر جراحی جهت جوان‌سازی اهمیت بسیار مهمی پیدا کرده‌اند. کلسیم هیدروکسی آپاتایت(CaHA)  یک فیلر پوستی قابل تزریق می‌باشد که شامل میکرو سفرهای معلق یکسان کلسیم هیدروکسی آپاتایت در یک حلال ژل آبی کربوکسی متیل سلولز است.

کلسیم هیدروکسی آپاتایت به‌عنوان یک فیلر ماندگار ولی غیرقابل نفوذ در نظر گرفته می‌شود و با بافت انسان بسیار سازگار است.

هیچ‌گونه تشکیل استخوانی در مطالعات وسیع صورت گرفته بر روی کاربرد کلسیم هیدروکسی آپاتایت در بافتهای نرم مختلف گزارش نشده است.

تزریق کلسیم هیدروکسی آپاتایت درون موکوس دهان و لب توصیه نگردیده و ممکن است منجر به تشکیل ندول گردد.

تشکیل ندول بلافاصله بعد از تزریق رخ می‌دهد و نتیجه آن تجمع ذرات می‌باشد و ربطی به واکنش گرانالوماتوز ندارد.

همانند تمامی فیلرهای پوستی قابل‌تجزیه بیولوژیکی کلسیم هیدروکسی آپاتایت می‌تواند همراه با بروز واکنش‌های نادر جسم خارجی باشد که البته طی 10 سال مطالعات بالینی تعداد محدودی گزارش دریافت شده است. کلسیم هیدروکسی آپاتایت می‌تواند با عوارض جانبی موضعی و کوتاه‌مدت مرتبط با تزریق همراه گردد که اکثراً خفیف می‌باشند و در عرض چند روز از بین می‌روند. آزمایش‌های بالینی که بیماران را به مدت 3 سال بعد از تزریق پیگیری نموده‌اند هیچ‌گونه عارضه جانبی طولانی‌مدت یا تأخیری را گزارش نکرده‌اند.

کلسیم هیدروکسی آپاتایت یک درمان مؤثر و امن جهت کاربردهای متفاوت ایستتیک می‌باشد. این مقاله تمرکزش بر نگرانی‌های ایمنی شایع بیماران و پزشکان استتیک کار می‌باشد که شامل نگرانی و ترس های حل‌نشده از تشکیل استخوان و گرانالومای جسم خارجی می‌باشد که مروری تازه بر تحمل و ایمنی طولانی‌مدت کاربردهای ایستتیک کلسیم هیدروکسی آپاتایت می‌باشد.

برند FACETEM ساخت کشور کره:

فیلر بر پایه کلسیم هیدروکسی آپاتایت، توسط برند های زیادی ارائه می شود. یکی از برندهای کلسیم هیدروکسی آپاتایت که رضایتمندی بسیاری از پزشکان را به خود جلب کرده است ژل کلسیم هیدروکسی آپاتایت برند FACETEM ساخت کشور کره است.

این فیلر به دلیل ویسکوزیته بسیار بالا و دارا بودن میکرو سفرهای سبب می‌شود که فرم دهی مطلوب در ناحیه تزریق امکان‌پذیر گردد.

الاستیسیتی مناسب محصول FACETEM سبب می‌گردد که نسبت به نیروهایی نظیر ماهیچه‌های صورت مقاومت نشان دهد که سبب پایداری فوق‌العاده محصول می‌شود.

این محصول دارای تأییدیه اروپا CE 1023 می‌باشد.

موارد استفاده:

  • کاهش چروکها
  • لیفت صورت
  • سفتی پوست طولانی‌مدت

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت آمیتیس تماس بگیرید.

ارائه کلیه امور زیبایی در کلینیک زیبایی آمیتیس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× تماس با ما - Contact us