ساختار مو

تأمین آمینواسیدهای مورداستفاده در ساختار مو

ساختار مو عمدتاً از پروتئین کراتین تشکیل می‌شود. بدن از آمینواسیدهای متعددی برای ساخت کراتین استفاده می‌کند که بعضی از آن‌ها را می‌توان در کلاژن یافت. بدن کلاژن و دیگر پروتئین‌های مصرف‌شده را به آمینواسیدهایی تجزیه می‌کند که در مرحلهٔ بعد برای ساخت ترکیبات و پروتئین‌های جدید به‌کاربرده می‌شوند.

یازده آمینواسید غیرضروری وجود دارد که بدن توانایی تولید آن‌ها را دارد؛ البته بدن به نه آمینواسید ضروری نیز نیاز دارد که باید آن‌ها را از راه تغذیه دریافت کنید. کلاژن عمدتاً از سه آمینواسید غیرضروری پرولین، گلیسین و هیدروکسی پرولین تشکیل می‌شود.

به‌علاوه پرولین ترکیب اصلی تشکیل‌دهندهٔ کراتین نیز به شمار می‌آید؛ بنابراین با مصرف کلاژن غنی از پرولین مواد ضروری را که بدن برای ساخت مو به آن‌ها نیاز دارد، در اختیار بدن قرار می‌دهید.

بااین‌حال چون مطالعاتی بر روی انسان‌ها درزمینهٔ تأثیرات کلاژن بر مو انجام‌نشده است، نمی‌توان با قطعیت گفت که آیا این پروتئین واقعاً موجب بهبود رشد مو می‌شود یا خیر.

کمک به مقابله با آسیب‌های واردشده به فولیکول‌های مو

کلاژن می‌تواند مانند یک آنتی‌اکسیدان عمل کند و با آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد مقابله کند. رادیکال‌های آزاد ترکیباتی هستند که در اثر استرس، قرار گرفتن در معرض دود و آلاینده‌های هوا، تغذیهٔ نامناسب، مصرف الکل و دیگر عامل‌های محیطی در بدن ایجاد می‌شوند. افزایش بیش‌ازاندازهٔ رادیکال‌های آزاد در بدن به سلول‌ها، پروتئین‌ها و DNA آسیب می‌زند.

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که رادیکال‌های آزاد به فولیکول‌های مو نیز آسیب می‌زنند. چون سیستم دفاعی بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد به‌موازات افزایش سن ضعیف می‌شود، سالمندان به‌شدت مستعد آسیب دیدن مو هستند.

بدن برای مقابله با رادیکال‌های آزاد و داشتن موهایی سالم به آنتی‌اکسیدان نیاز دارد.

چند مطالعهٔ آزمایشگاهی نشان می‌دهد که کلاژن ـ به‌ویژه کلاژن حاصل از فلس ماهی ـ از خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی برخوردار است.

پژوهشگران در یک مطالعه دریافتند که کلاژن دریایی می‌تواند با چهار رادیکال آزاد مختلف مقابله کند، دراین‌بین نتایج یک مطالعهٔ دیگر حکایت از آن داشت که این پروتئین نسبت به ترکیب موجود در چای، آنتی‌اکسیدان مؤثرتری است.

بااین‌حال از یاد نبرید که این پژوهش‌ها صرفاً در محیط آزمایشگاهی و بر روی سلول‌های مجزا انجام‌شده است؛ بنابراین هنوز نمی‌توان با اطمینان دربارهٔ قابلیت آنتی‌اکسیدانی کلاژن در بدن سخن گفت.

جلوگیری از کم‌پشت شدن ناشی از گذر عمر

هفتاد درصد لایهٔ درم، یعنی لایهٔ میانی پوست که حاوی ریشهٔ تک‌تک تارهای مو است از کلاژن تشکیل می‌شود.

کلاژن در ایجاد خاصیت کشسانی و قدرت دادن به لایهٔ درم نقش دارد. هرچه سن بالاتر می‌رود، کارایی بدن برای تولید کلاژن و تجدید سلول‌های درم کمتر می‌شود. این امر یکی از دلایل نازک‌تر و کم‌پشت‌تر شدن موها به‌مرورزمان است.

بنابراین چنانچه کلاژن موردنیاز بدن تأمین شود، ممکن است بتوان سلامت لایهٔ درم پوست را حفظ کرد و از کم‌پشت شدن موها جلوگیری نمود.

در مطالعه‌ای هشت هفته‌ای که بر روی 69 زن 35 ـ 55 ساله انجام شد، مشخص شد که مصرف روزانهٔ مکمل‌های کلاژن خاصیت کشسانی پوست را بهبود می‌دهد ـ حال‌آنکه چنین بهبود معناداری در گروهی که دارونما مصرف کرده بودند، مشاهده نشد.

نتایج مطالعهٔ دوازده‌هفته‌ای دیگری که بر روی بیش از یک هزار فرد بزرگ‌سال انجام شد، نشان می‌دهد که مصرف روزانهٔ مکمل کلاژن میزان این پروتئین را در پوست، افزایش و نشانه‌های پیری پوست را کاهش می‌دهد.

چون مو از میان‌پوست بیرون می‌آید و رشد می‌کند، قابلیت کلاژن برای خنثی کردن اثرهای پیری پوست، رشد مو را بهتر می‌کند و کم‌پشت شدن موها را کاهش می‌دهد. بااین‌حال پژوهشی درزمینهٔ تأثیر کلاژن بر کم‌پشت شدن موها در دسترس نیست.

آهسته کردن فرآیند سفید شدن موها

کلاژن به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی می‌تواند با آسیب سلولی مقابله کند و فرآیند سفید شدن موها را آهسته‌تر کند. سفید شدن موها در اثر گذر عمر تا حد زیادی تحت تأثیر ژنتیک است، درعین‌حال آسیب رادیکال‌های آزاد به سلول‌های تولیدکنندهٔ رنگ مو نیز در سفید شدن موها بی‌تأثیر نیست.

مرگ طبیعی سلول‌های تولیدکنندهٔ رنگ‌دانهٔ ملانین که به مو رنگ می‌دهد، همگام با افزایش سن شروع می‌شود. البته رادیکال‌های آزادی که در اثر تغذیهٔ نامناسب، استرس و آلاینده‌های محیطی در بدن ایجاد می‌شوند، نیز می‌توانند به سلول‌های تولیدکنندهٔ ملانین آسیب بزنند.

چنانچه آنتی‌اکسیدان کافی برای مقابله با آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد در بدن وجود نداشته باشد، سفید شدن موها شروع می‌شود. نتایج یک مطالعهٔ آزمایشگاهی حاکی از آن است که فعالیت آنتی‌اکسیدانی فولیکول‌های موهای سفید بسیار کمتر از فعالیت فولیکول‌های موهایی است که هنوز حاوی رنگ‌دانه هستند.

چون کلاژن با استناد به نتایج مطالعات آزمایشگاهی، قابلیت مقابله با رادیکال‌های آزاد را دارد، دست‌کم به لحاظ نظری می‌توان گفت که کلاژن از آسیب دیدن سلول‌های تولیدکنندهٔ رنگ مو جلوگیری می‌کند. درنتیجه کلاژن مانع سفید شدن زودرس موها می‌شود یا فرآیند سفید شدن ناشی از افزایش سن را آهسته می‌کند.

بااین‌حال هنوز پژوهشی درزمینهٔ تأثیرات آنتی‌اکسیدانی کلاژن بر روی انسان‌ها انجام‌نشده است.

سهولت گنجاندن کلاژن در تغذیه روزانه برای حفظ ساختار مو

می‌توانید کلاژن را از طریق مواد غذایی یا مکمل‌ها به برنامهٔ غذایی خود اضافه کنید. چون کلاژن بافت‌های پیوندی پستانداران را تشکیل می‌دهد، این پروتئین در پوست، استخوان و عضلات مرغ، گاو، خوک و ماهی یافت می‌شود.

آبگوشت تهیه‌شده از استخوان‌های حیوانات دارای کلاژن و ژلاتین (فرم طبخ شده کلاژن) است. عصاره استخوان را می‌توان نوشید یا به سوپ اضافه کرد.

به‌علاوه خوردن غذاهای سرشار از ویتامین ث قابلیت طبیعی بدن را برای تولید کلاژن افزایش می‌دهد. پرتقال، فلفل دلمه‌ای، کلم بروکسل و توت‌فرنگی منابع غنی ویتامین ث به شمار می‌آیند.

همچنین می‌توانید کلاژن را به‌صورت قرص یا پودر مصرف کنید. اکثر مکمل‌های کلاژن هیدرولیز شده هستند، یعنی این‌که به‌صورت تجزیه‌شده به دست شما می‌رسند و به همین دلیل جذب آن‌ها آسان است.

پودر کلاژن بدون طعم و بدون بو است و می‌توان آن را به قهوه، اسموتی و دیگر نوشیدنی‌های سرد و گرم اضافه کرد. البته پودر کلاژن در طعم‌های مختلف نیز موجود است.

مصرف مکمل‌های کلاژن بر اساس پژوهش فعلی برای اکثر افراد ایمن است و خطری برای سلامتی ندارد. بااین‌حال در بعضی موارد عوارضی مانند سوزش سر دل، ناراحتی معده و باقی ماندن طعم ناخوشایند در دهان گزارش‌شده است.

جمع‌بندی

کلاژن سلامت مو را به روش‌های مختلف ارتقاء می‌دهد. یکی از تأثیرات کلاژن این است که بدن می‌تواند از آمینواسیدهای موجود در کلاژن برای ساخت پروتئین‌های مو و تقویت پوست نگه‌دارندهٔ ریشه‌های مو استفاده کند. همچنین کلاژن از آسیب دیدن فولیکول‌های مو و سفید شدن موها جلوگیری می‌کند.

بااین‌حال چون پژوهش‌های انجام‌شده درزمینهٔ تأثیر کلاژن بر موی انسان انگشت‌شمار است، نمی‌توان از این نتایج مطمئن بود.

اگر می‌خواهید تأثیر کلاژن را بر موهایتان امتحان کنید، می‌توانید سوپ استخوان درست کنید یا مکمل‌های کلاژن را با غذاها یا نوشیدنی‌های مختلف مخلوط‌کنید و میل کنید. مکمل‌های کلاژن را می‌توانید از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مختلف یا به‌صورت اینترنتی خریداری کنید.

فروشگاه اینترنتیکلنییک آمیتیس اینیستاگرام آمیتیسجاناسیل معجزه تقویت موتماس با ما – ساختار مو

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× تماس با ما - Contact us