بایوسیل شرکت آمیتیس
بایوسیل Biosil

معرفی

مکمل خوراکی بایوسیل که به‌صورت قطره در بازار موجود است یک مکمل کلاژن ساز پیشرفته است که برای تقویت پوست، مو و ناخن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. کلاژن نوعی پروتئین است که در تمام بدن وجود دارد. بیش از یک‌سوم کل پروتئین‌های بدن و 75 درصد پوست از این پروتئین تشکیل‌شده است. حتی 30 درصد بافت استخوان‌ها نیز کلاژن است. نقش کلاژن در بدن مثل یک چسب بسیار قوی است.

تصور کنید بخواهید چیزی را به هم متصل کنید ولی به آن چسب نزنید! اگر کلاژن در بدن وجود نداشته باشد تمام بافت‌ها از هم می‌پاشند! کلاژن در پوست، استخوان و تمام بافت‌های همبند وجود دارد. به بیان ساده‌تر، کلاژن باعث سفت و ارتجاعی شدن پوست می‌گردد و بدون آن پوستی شل و آویزان خواهید داشت. بدن ما به‌طور طبیعی کلاژن تولید می‌کند اما با گذر عمر تولید این ترکیب کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این عوامل دیگری مانند مصرف زیاد قند، مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث تشدید کاهش آن می‌شود. اگر خودمان اقدام به حفظ کلاژن و جایگزینی آن نکنیم علاوه بر پوستمان، ناخن‌ها، دندان‌ها، غضروف‌ها و حتی روده‌ها نیز ضعیف و آسیب‌پذیر می‌شوند.

یکی از این روش‌ها مصرف مواد غذایی است که به تولید کلاژن در بدن کمک می‌کنند. میوه‌هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموترش، گریپ فروت، کیوی، پاپایا، انگور سفید، بلوبری، توت‌فرنگی و تمشک جزو میوه‌های سرشار از ویتامین C هستند و افزایش میزان کلاژن نقش مهمی دارند. این ویتامین یک آنتی‌اکسیدان قوی محسوب می‌شود که اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. به همین دلیل نیز باعث حفظ جوانی و شادابی پوست شده و از افتادگی زودهنگام و بروز چین‌وچروک جلوگیری می‌کند. علاوه بر این ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود زخم‌ها و جراحات پوستی ایجادشده نقش مهمی دارد. علاوه بر این می‌توانید از خواص موجود در این میوه‌ها برای افزایش کلاژن موجود در اندام‌های دیگر مانند چشم‌ها و غضروف‌ها نیز بهره‌مند شوید.

قطره خوراکی بایوسیل (Biosil) علاوه بر کلاژن سازی، به دلیل داشتن دو پروتئین مسئول زیبایی پوست و مو، یعنی کراتین و الاستین باعث جوانی و شادابی پوست و ضخیم‌تر شدن موها می‌گردد. حتی داشتن ناخن‌های زیباتر و محکم‌تر از مزایای استفاده از این مکمل می‌باشد. شاید ندانید ولی تولید کراتین بعد از 21 سالگی در بدن کاهش می‌یابد به همین دلیل از این پروتئین‌های زیبایی در ترکیب قطره بایوسیل استفاده‌شده است تا زیبایی را به پوست، مو و ناخن‌های شما بازگرداند.

ماده اصلی تشکیل‌دهنده بایوسیل اسید اورتوسیلیسیک است که ترکیبی از سیلیس و کولین می‌باشد. این ترکیب بسیار مؤثر است زیرا کولین سیلیس را به سلول‌های تولیدکننده کلاژن می‌رساند.

سیلیس مورداستفاده در بایوسیل از شن‌های دارای دی‌اکسید سیلیس به‌دست‌آمده است.

فرمولاسیون این محصول دارای پتنت از یک شرکت بلژیکی است ولی تولید و بسته‌بندی آن مربوط به شرکت کانادایی Natural Factor است. این شرکت در سال 2001 تأسیس‌شده و مواد اولیه محصولات آن از مزرعه‌های خاص و زیر نظر متخصصین کشت و برداشت می‌شوند. تمام محصولات ارگانیک و غیر GMO می‌باشند.

کاربرد:

استحکام ناخن و مقاومت در برابر شکستن

تمام ناخن‌های زیبا دارای فاکتورهای زیر هستند: استحکام، شفافیت و صاف بودن؛ که همه این فاکتورها به میزان تولید کراتین کافی در بدن بستگی دارند. ناخن هم مانند مو از کراتین تشکیل‌شده‌اند، اما مشکل آنجاست که تولید کراتین بعد از 21 سالگی کاهش می‌یابد. بایوسیل سلول‌های تولیدکننده کراتین را فعال می‌کند. پس از 20 روز استفاده از این قطره ناخن‌هایتان محکم‌تر، شفاف‌تر و صاف‌تر می‌شوند.

کاهش چین‌وچروک پوست و افزایش لیفتینگ

راز شادابی و جوانی پوست بعد از مصرف قطره بایوسیل در تحریک سلول‌های فیبروبلاست است. این سلول‌ها تولیدکننده کلاژن هستند که با افزایش سن عملکردشان کاهش می‌یابد. خانم‌هایی که در یک آزمایش پزشکی شرکت کرده بودند، اعلام کردند چروک‌های ریز صورت به مقدار 30 درصد کاهش یافته و صورتشان تا 89 درصد لیفت شده است. کلاژن تولیدشده از این طریق مطابق با مشخصه‌های DNA شما است.

کاهش ریزش و افزایش ضخامت مو

به خاطر داشته باشید همیشه‌ترمیم مو باید از درون بدنتان صورت گیرد. آنچه روی سرتان می‌بینید نتیجه عملکرد فولیکول‌های مو است. داشتن موهای ضخیم‌تر و درخشان‌تر نتیجه تولید کراتین، جریان خون مناسب و تولید کلاژن است. میزان درخشندگی مو به توانایی بازتاب نور توسط مو بستگی دارد که این بازتابش با میزان صاف شدن مو رابطه مستقیم دارد. با مصرف قطره بایوسیل حجم مو 12.8 درصد و استحکام مو 13.1 درصد بهبود می‌یابد.

 • مزایا
 • کاهش 30 درصدی چروک‌های ریز پوست
 • افزایش 89 درصدی لیفتینگ پوست
 • افزایش 12.8 درصدی ضخامت مو
 • افزایش 13.1 درصدی مقاومت و استحکام مو
 • افزایش استحکام ناخن و مقاومت در برابر شکستن
 • این مکمل منشأ گیاهی دارد بنابراین افراد گیاهخوار نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

موانع مصرف:

 • زنان شیرده و باردار
 • کودکان زیر 12 سال
 • بیماران دیالیزی با نظارت پزشک حتماً مصرف کنند.

مکانیزم عملکرد:

این قطره علاوه بر کلاژن سازی، مسئول ساختن دو پروتئین دیگر به نام‌های الاستین و کراتین نیز می‌باشد.

کراتین: پروتئینی است که به بدنه مو می‌چسبد و ضخامت، استحکام و الاستیسیته مو را افزایش می‌دهد. همچنین کراتین باعث افزایش استحکام و شفافیت ناخن می‌گردد.

الاستین: با افزایش حالت لیفتینگ پوست از ایجاد چروک‌های ریز جلوگیری می‌کند.

کولین و سیلیکون نیز از دیگر مواد تشکیل‌دهنده این مکمل می‌باشد.

کولین

کولین همانند دیگر ویتامین‌های گروه B در مسیرهای متابولیکی تجزیهٔ هموسیستئین و دفع آن از بدن نقش ویژه‌ای بر عهده دارد. هموسستئین یک آمینواسید است که به‌صورت طبیعی توسط بدن تولید می‌گردد. مقدار هموسیستئین در حالت سلامت باید بین 5 تا 15 µmol/L باشد. اگر مقدار هموسیستئین بالا رود میزان سنتز کلاژن کم می‌شود و تأثیرات منفی بر سلامتی دارد. در قطره بایوسیل ماده‌ای به نام کولین (Choline) وجود دارد که می‌تواند سطح هموسیستئین را پایین آورده و درنتیجه سطح سنتز کلاژن افزایش می‌یابد. در قطره مکمل خوراکی بایوسیل در هر دوز مصرفی مقدار 100 میلی‌گرم از این ماده وجود دارد.

سیلیکون

فراوانی سیلیکون در بافت‌های همبند بدن انسان بسیار زیاد است و ماده‌ای است که در ترکیب سلول‌های قلب، مفاصل، استخوان‌ها، پوست و مو وجود دارد. سیلیکون در تولید کلاژن و ایجاد لیفتینگ در پوست نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و یکی از اجزاء بافت‌های همبند است. ازآنجایی‌که سطوح سیلیکون با افزایش سن کاهش می‌یابد، مصرف آن در بهبود پوست و مو بسیار حائز اهمیت است. در قطره بایوسیل در هر دوز مصرفی 5 میلی‌گرم سیلیکون یا ماده‌ای به نام ch-OSA وجود دارد. این ماده به صورت‌های مستقیم و غیرمستقیم تولید کلاژن را افزایش می‌دهند. بیوسنتز کلاژن در سلول‌های فیبروبلاست پوست فرایند پیچیده‌ای است که شامل واکنش‌های متفاوتی هستند و ازنظر زمانی وقوع آن‌ها متغیر است. هرکدام از این واکنش‌ها فقط به‌وسیله آنزیم‌های خاصی انجام می‌شوند. سه آنزیم که دارای عملکرد اصلی هستند شامل ornithine aminotransferase برای تولید proline از ornithine، آنزیم prolyl hydroxylase جهت تبدیل proline به hydroxyproline در پپتاید کلاژن و آنزیم lysyl oxidase برای کراس لینک کردن چندین مولکول پروکلاژن و نهایتاً تبدیل آن به فیبرهای خالص کلاژن.

روش کار:

برای تقویت پوست، مو و ناخن 5 قطره دو بار در روز و برای تقویت استخوان‌ها و مفاصل 6 قطره یک بار در روز در یک‌چهارم فنجان حاوی مایعات (ترجیحاً آبمیوه) حل کرده و میل نمایید.

 • جایزه بهترین مکمل برای مسابقه taste for life در سال 2014
 • جایزه بهترین مکمل زیبایی برای مسابقه delicious living در سال 2013، 2014، 2015
 • جایزه بهترین مکمل برای مسابقه better nutrition از سال‌های 2008 تا 2012
 • پرفروش‌ترین مکمل زیبایی در سایت آمازون
 • رقیب یا جایگزین:

هیچ رقیب و جایگزینی وجود ندارد.

منابع طبیعی برای دریافت خواص این محصول وجود دارد؟

برای کلاژن سازی به‌صورت طبیعی چی باید خورد؟

یکی از منابعی که به‌صورت طبیعی باعث کلاژن سازی در بدن می‌شوند میوه‌ها هستند. میوه‌هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموترش، گریپ فروت، کیوی، پاپایا، انگور سفید، بلوبری، توت‌فرنگی و تمشک جزو میوه‌های سرشار از ویتامین C هستند و افزایش میزان کلاژن نقش مهمی دارند.  برخی از محصولات تهیه‌شده از سویا مانند شیر یا پنیر سویا حاوی «جنیستئین» هستند. این ترکیب شیمیایی قدرت بدن برای ترشح هر چه بیشتر کلاژن را بالا می‌برد و با آنزیم‌هایی که خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری بافت‌های بدن را به خطر می‌اندازند، مقابله می‌کند.  بعلاوه اسیدهای چرب امگا 3 دوستدار کلاژن هستند و تأثیر زیادی در افزایش میزان آن دارند. ماهی‌هایی مانند ماهی آزاد، ماهی تن، ماهی خال‌مخالی، روغن‌های گیاهی، گردو، بادام‌هندی، بادام یا حتی خیار جزو منابع غذایی حاوی امگا 3 هستند.

مکانیسم اثر بخشی:

سیلیس پایدارشده
کولین کلراید
MSM
الکارنتین
سدیم بورات

نحوه عملکرد این محصول به صورت مولد و تولید کننده کلاژن ( collagen generator ):

در بحث ساخت کلاژن ابتدا اسید آمینه هایی به نام لایزین (Lysine) – پرولین (Proline) – گیلیسین (Glycine) که بصورت ترکیبی ، ریبوزوم ( Ribosome) و MRNA ( آر ان ای پیان رسان ) تولید کلاژن را فعال میکند. برای انجام این کار و تحقق این عمل باید مولکول سیلیس را به صورت پایدار شده در کنار موارد ذکر شده بالا داشته باشیم.

سیلیس پایدار شده : بیش از ۴۸٪ جذب گوارشی دارد و در بافت همبند بدن که در نقاط مختلفی وجود دارد مانند (دستگاه گوارش،مفاصل،غضروف ها،پوست،مو،ناخن) اسید آمینه را به شکل ترکیبی در کنار هم نگه میدارد و در نهایت باعث دستور گرفتن ساخت کلاژن از MRNA میشود.

کولین: از تولید هیستیدین ( Histidine ) جلوگیری میکند چون موجب شکسته شدن بافت های کلاژنی میشود. و هیستیدین را به متیونین ( Methionine ) تبدیل میکند، که با این عمل کلاژن پایدار تر و جذب آن بیشتر میشود.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. مگر پایه علمی ندارد که گفته میشود بعد از سن ۳۵ سالگی هیچ داروی کلاژن ساز روی پوست اثر آنچنانی ندارد؟m

  پاسخ
  • سلام؛
   بعد از 21 سالگی تولید کلاژن به مقدار زیادی کاهش پیدا می کنه و بایوسیل مکمل تولید کلاژن دوباره در بدن هست.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× جهت سفارش محصولات اینجا کلیک کنید